Poznejte člověka dle jeho nábytku

Žijeme v době možností, kdy si každý člověk může do jisté míry vybrat, kým bude, a jak bude žít. Z věcí člověka se o něm mnohé dozvíte. Nejvíce však z toho, jaký nábytek si zvolil do svého domova. Volba nábytku se do jisté míry odráží i ve finančních možnostech, ale druh, a styl prozradí, jak člověk smýšlí. Co vám tedy nábytek o člověku napoví?

Funkční moderní nábytek

Jednoduché tvary, barvy, hladké povrchy, kov, plast a kámen. Takovýto nábytek obvykle seženete převážně v klasických, moderních prodejnách. Obvykle se jedná o cenově dostupné, ale ne laciné kousky. Byt vybavený moderním nábytkem obvykle nepřetéká množstvím dekorací, zato bývá hezky uklizený. Člověk, který si zvolí tento typ vybavení je obvykle prakticky založený člověk s vizí, pracovitý, někdy až zaneprázdněný. Má rád uspořádaný život, a také pořádek, ale nemá čas otírat prach z dekorací, které jej stejně nezajímají. Takovýto člověk si kupuje věci k tomu, aby mu sloužily, nikoliv pro radost. Všimněte si, že v jeho bytě jsou moderní spotřebiče, které odvedou spoustu práce za něj, ale nikdy zde nenaleznete zbytečné vychytávky, které by vlastně ani nevyužil. Neutrácí za nesmysly, protože je rozmýšlivý, a důkladný. Ačkoliv má třeba peněz dost, věcí si umí vážit, a zachází s nimi tak, aby mu vydržely co nejdéle. Lidé žijící v bytech vybavených moderním nábytkem bývají obvykle sami dobře upravení, oblékají se stylově, ale zároveň prakticky.

moderní obývák

Dobový nábytek

Dobový nábytek se nachází v domácnostech osob, které si potrpí na stylu, a ocení především kvalitu. Tito lidí si rádi dopřávají všemožné požitky, obklopují se krásnými věcmi, avšak můžete u nich zaznamenat i jakousi nadřazenost. Dobovým nábytkem se rozumí originální kousky, tedy nábytek (jako) malovaný svetpokladu.cz, a to ať už třeba selský, zámecký, nebo nábytek v provence stylu. Tento nábytek se obvykle dováží ze zahraničí, nebo kupuje od zkušených českých prodejců, jakým je třeba oblíbený obchod Svět pokladů, kde se prodává jen kvalita, a dokonalost. Přesně to, co tito lidé potřebují. Poznáte je i podle stylového designového oblečení, které jakoby přišlo rovnou z módní přehlídky.

masivní nábytek

Jednoduchý, levný nábytek

Jednoduchý, levný nábytek, který seženete ve velkých obchodních řetězcích, je obvykle výbavou lidí, kteří žijí život tak, jak to zrovna jde. Obvykle se jedná o osoby, které příliš neumí nakládat s penězi, a jejich oblíbenou zábavou jsou televizní seriály, počítačové hry, nebo posezení v hospodě. Tito lidí touží po moderně zařízené domácnosti, ale nejsou schopní našetřit, nebo ani neumí ocenit kvalitu.