Kdy vyjíždí instalatéři kvůli závadám v domácnostech

Závada na domovní kanalizaci – ucpávají se nejen odpady v domě, ale i kanalizace. Tam totiž proniká poměrně velký objem splaškové vody a odpady z domácností a někdy se v ní může ocitnout velké množství odpadů, které tam nemají co dělat, např. hygienické vložky, kancelářský papír, plasty a drobné předměty. Kanalizace se zanáší i štěrkem, kamínky a zeminou nebo prorůstajícími kořeny stromů a keřů. U zanesené kanalizace nepomáhají chemické prostředky, musí se do terénu nasadit těžká technika, jako jsou vodní tlakové trysky a frézovací hlavy, které protáhnou potrubí i armatury velice důkladně. Při čištění kanalizací se využívá i vznikajícího podtlaku, který žene nečistoty potrubím vpřed. Po provedení očisty se stav kanalizačního potrubí doporučuje zkontrolovat kamerovým systémem, podobně, jako se provádí kontrola miniaturní kamerou trávicího traktu při endoskopickém vyšetření.

vodovodní rozvody

Protékající voda v bytě – havarijní služba instalatérů se volá z mnoha důvodů a jedním z nich je i průtok vody, který nejde zastavit, a řeší jej pouze dočasné uzavření hlavního uzávěru vody. Domácnost bez vody může vydržet několik dnů, ale moc dlouho ne, protože by nebylo možné používat toaletu bez rizika infekčních chorob, kdy by nebylo možné výkaly důkladně spláchnout. Dle závažnosti situace lze volat instalatéry i mimo jejich obvyklou pracovní dobu, tedy v době havarijní služby o víkendech či v nočních hodinách.

instalatérské rozvody

Unikající voda ve vodovodním potrubí se však nemusí projevit tak dramaticky a „okatě“, jako jsou závady na těsnění u splachovací nádržky nebo protékáním skrze vodovodní baterii, může jít i o drobnou prasklinku ve zdi, což vyvrcholí průtokem vody do plochy několika čtverečních metrů. Zdivo nasaje vodu poměrně rychle a vy nevíte, kde přesně se závada objevila, což by vás mohlo donutit k tomu, vzít do ruky majzlík a kladivo a odebrat omítku, ale zadržte! Než se do toho pustíte, kontaktujte instalatéry, kteří jsou schopni provést vyhledávání úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody přesné místo defektu a vám pak stačí majzlíkem strhnout jen malý kousek zdiva.