Ochrana domova proti vloupání během dovolené

Pro každého je to noční můra, když se vracíte se domů, odkládáte své tašky, vcházíte do chodby a zjistíte, že tam někdo už byl. Někdo, komu váš byt nepatří. Zvláště v prázdninovém období je strach ze zlodějů oprávněný.
zabezpečení dveří

Dveře a okna zabezpečte

Vchodové dveře po odchodu z domova vždy zamkněte. I okna musí být zavřená. Otevřená ventilačka je pro zloděje prakticky pozvánka k vám domu.

Nechte si pravidelně vyprázdnit poštovní schránku

Aby přeplněná schránka nebyla první indikací o vaší nepřítomnosti pro zloděje, měli byste požádat přátele nebo sousedy, aby ji pravidelně vyprazdňovali. Je nezbytné podat poště písemné pokyny s odkazem na sousedy. Kromě vyprázdnění schránky ze strany sousedů je další variantou schránka přímo na poště.

Použijte poplachové systémy

Domy a byty, které jsou viditelně zajištěny dvojitými zámky, okenními zámky nebo poplašnými systémy, odrazují zloděje.

Aktivujte časové spínače

Okenice, lampy a rádio mohou být pravidelně zapínány a vypínány pomocí časovače. To vytváří dojem, že dům je obydlený.
vloupání do domu

Informujte sousedy

Sousedé by měli vědět, jak dlouho budete pryč. Je také vhodné s nimi prodiskutovat o přesném postupu, pokud je aktivován poplašný systém, časovače, řízené světlomety nebo podobná zařízení. Teprve pak mohou sousedé dát pozor na váš opuštěný domov.

Nedávejte fotografie na net z dovolené během ní

Rádi byste se podělili o krásné události z dovolené s rodinou, přáteli a známými na různých sociálních sítích? Existují však i zloději, kteří mohou takto snadno rozpoznat, že nejste doma.

Deaktivujte záznamník

Zloději testují, zda je někdo doma prostřednictvím kontrolních hovorů. Pokud je záznamník zapnutý, signalizuje to zlodějům nepřítomnost obyvatel. Proto byste měli před odjezdem záznamník vypnout. Pokud nemůžete nebo jej nechcete vypnout, měli byste alespoň nahrát neutrální: „my nejsme doma“ – to však může také znamenat krátkou nepřítomnost a vyprovokovat zloděje. Je zcela nesprávné určit přesný čas dovolené na záznamníku. Měla by být také pečlivě zvážena inzerce v tisku, že je vaše praxe nebo advokátní kancelář uzavřena kvůli dovolené.

Zabezpečte cennosti

Vkladní knížky, kontrolní karty by nikdy neměly zůstat v bytě. Patří do trezoru. Zvláště důležité dokumenty, cenné sbírky, vzácné šperky se nejlépe uchovávají v trezoru v bance.Každá domácnost by měla vést záznamy o svých cennostech, které nejsou uloženy na bezpečném místě mimo vlastní čtyři zdi. Pokud vytvoříte podrobný popis cenností, pomůže to v případě nouze policii a pojišťovně.

Vypněte spotřebiče

Ale nejen zloději mohou způsobit potíže. Před odjezdem by měl být vypnut přívod plynu a přívod vody do pračky. Vypněte také přívod elektřiny do těch zařízení, která se nebudou využívat. Vše zkontrolujte třikrát. Náhodně zapnutý elektrický spotřebič může mít zničující následky.