Nepodceňujte čistotu vody v bazénu

Bazény se dnes již dají brát jako běžná součást českých zahrad. Mít totiž hned u domu vlastní malé koupaliště má celou řadu výhod. Nejen, že rapidním způsobem stoupne cena nemovitosti, ale hlavně se člověk může vykoupat prakticky kdykoliv se mu zlíbí. Tedy pouze v případě, kdy disponuje krytým bazénem. Otevřená vodní plocha se dá využívat jen několik měsíců v roce, ale i tak to stojí za to. Rozhodně ale nemůžete používat bazén za každé příležitosti. Nejprve totiž musíte vodu v něm důkladně pročistit. K tomu vám nebude stačit pouze pískový filtr, ale budete muset investovat i do speciálních chemických prostředků, které vodu dokáží dezinfikovat.
opalování na lehátku
Chlor nebo kyslík?

Čistit vodu můžete hned několika způsoby, ale nejvíce se v našich končinách používají tablety s chlórem, respektive s kyslíkem. Obě možnosti jsou obdobně účinné, ale je pravda, že daleko populárnější jsou přípravky na bázi chlóru. Ty jsou o něco silnější, ale to není hlavní důvod, proč je lidé více kupují. Hlavním důvodem je cena, která je přeci jen o něco nižší než produkty s kyslíkem. Na druhou stranu je chlór poměrně agresivní a pokud máte potíže s lupenkou nebo citlivější pokožku, asi to pro vás nebude ta pravá dezinfekce. Mohou se u vás na kůži objevit různé rudé fleky, které často svědí či dokonce pálí.
retro plavky
Sůl

Je-li pro vás chlór až příliš silný a zároveň nechcete utrácet za kyslíkové přípravky, můžete využít mořskou sůl a tím vytvořit v bazénu prostředí, které je podobné prostředí v moři nebo oceánu. Pokožka při kontaktu s rozpuštěnou mořskou solí reaguje pozitivně, a to i ta, která trpí nějakým kožním onemocněním. Samotná sůl ale rozhodně jako dezinfekce nestačí. Zároveň je nutné použít i solonizační jednotku, se kterou v kombinaci s mořskou solí dokážete navodit v bazénu takové podmínky, které už ke koupání rozhodně vhodné budou.