Opravy notebooků v servisu PC Beroun

Možná jste někdy zaslechli informaci, že nemá smysl pořizovat si levný notebook vzhledem k jeho pochybné kvalitě, a že dražší značkový výrobek je pro vás jakousi nepsanou zárukou, že bude pracovat zpravidla bezchybně řadu let. To je však mylná informace a může to být dokonce naopak. Záleží na mnoha okolnostech a je spíše pravděpodobnější, že sice značkové, ovšem základní méně vybavené řady vám vydrží v provozu delší dobu. Nelze však nikdy spolehlivě předem stanovit délku životnosti pro jednotlivý kus. Pokazit se vám může i po několika týdnech doslova cokoli.

klávesnice

Co se kazí nejčastěji

Klávesnice – u stolního počítače se klávesnice považuje za spotřební materiál. Ačkoli byste ji sami doma nedokázali „na koleně“ vyrobit a stálo by vás to hodně úsilí, pořídíte ji řádově za desítky korun. To však neplatí pro notebooky. Jestliže dojde mezi jednotlivými fóliemi pod klávesami k problémům s vodivými prvky, musí se kompletně celý blok vyměnit. Tyto závady patří k nejčastějším při opravách v servisu PC Beroun a jsou způsobeny jak rozlitou tekutinou, tak i zátěží při běžném používání.

servis

Display – zejména u starších typů jsou displeje podsvícené trubicemi, což jsou v podstatě miniaturní výbojky. Ty se mohou poškodit v důsledku nárazu, ale i ukončením běžné životnosti. Závada se většinou projevuje tmavými pruhy, ale pokud je problém v napájení (invertoru), displej se nerozsvítí vůbec. Modernější notebooky mají podsvícení řešené formou LED diod, jejichž životnost je mnohem delší než u výbojek.

Napájecí adaptéry– dříve byly za časté závady považovány vyklápěcí panty displeje, dnes už bývají kompaktnější a naopak se v servisech častěji vyskytují problémy s napájením. Způsobuje to neustálá manipulace s koncovým konektorem adaptéru, který může být rozviklaný, anebo může být mnohaletým namáháním poškozený kabel. Oprava v tomto případě nebývá drahá, nemá smysl opravovat ani kabel či konektor, vyplatí se zakoupit nový adaptér, jehož cena je velice nízká.