Trampolína pro děti poslouží i dospělým

Nenechte děti zahálet

Za socialismu byla součástí propagandy relativně zdravého životního stylu tělesná výchova ve školách, a to nebyla zdaleka tak přetechnizovaná doba, jaká je dnes. Děti měly více možností, jak se hýbat, neexistovala totiž výpočetní technika v takovém rozsahu, byla dostupná jen ve velkých podnicích pro zpracování zásobování, mezd a podobných provozních záležitostí.

Neexistovaly samozřejmě ani mobily, žádné sociální sítě, e-mailová komunikace, pouze pevné telefonní linky, a každý doma také telefon neměl. Jediným nešvarem byla televize, ale pouhé dva televizní programy s omezenou vysílací skladbou a vysílacími časy nebyly zdaleka takovým lákadlem, aby udržely děti u obrazovky spoustu hodin.

chlapec na trampolíně

Před námi je obrovská výzva, jak udržet naše ratolesti v aktivitě tělesné, aby převážila aktivitu na sociálních sítích. Školní výuka tělocviku nám moc nepomůže, počet hodin tělocviku se od doby socialismu nezměnil, zato vzrostl rapidně počet obézních dětí a dětí s nadváhou.

Trampolíny jsou dobrou volbou

Skákání na pružné podložce vám doporučí kde kdo, protože je jednak zdravé, ale hlavně zábavné. Jde o velmi specifický pohyb, při němž se velmi rychle uvolní do krve hormony štěstí, a to je při sportování zásadní. Je to v podstatě forma antistresu, skákání efektivně brzdí rozvoj depresí, podporuje spalování kalorií, lépe proudí lymfa a tím se zlepší imunita, což je klíčové zvláště dnes, v koronavirové době.

dívka na trampolíně

Silný imunitní systém je jedinou spolehlivou ochranou proti vetřelcům, kteří na našem organismu cizopasí, ať jsou to viry či patogenní bakterie, některé z nich jsou rezistentní vůči antibiotikům, takže bychom měli věnovat nejvíce energie a času hlavně prevenci. Spolu s vyváženou stravou, dostatkem spánku a relaxace vám pomůže i docela obyčejná skákací plocha trampolín pro děti. Nenechte ji zahálet a se svými dětmi ji využijte pro svůj vlastní prospěch.