Jak vybrat plot?

Mít soukromí a pocit bezpečí na vašem vlastním pozemku je naprosto stěžejní. Zkrátka pokud se ve svém vlastním domě necítíte dobře, je to velký problém. Není tak divu, že naprostá většina populace přikročí k oplocení pozemku.

Plot kolem celého pozemku totiž má hned několik funkcí. V první řadě, jak již bylo nastíněno, zvyšuje pocit soukromí a bezpečí. Nikdo se zvenčí na vás nemůže dívat (tedy pokud zvolíte neprůhledný plot) a navíc se k vám nikdo nedostane. Zkrátka, jedná se o základní bezpečností prvek, před jakýmikoliv nezvanými hosty.

Znáte však ty nejznámější druhy plotů, a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Pokud ne, nevadí. Společně si je nyní všechny dopodrobna probereme.

dřevěný plot

První variantou je betonový plot. Betonový plot https://www.montazmpc.cz/ je ze všech možných druhů nejbytelnější. Pokud se jej zloděj bude snažit rozbít, v mnoha případech si vyláme zuby. Tyto ploty jsou taktéž stavěny velmi vysoké. Není tak nic jednoduchého takový plot přelézt. Samozřejmostí je i neprůhlednost celého materiálu. Můžete tak mít pocit nejen bezpečí, ale i soukromí. Oproti jiným druhům je však nevýhodou vcelku vysoká pořizovací cena. Nicméně za vyšší cenu získáte kvalitu, která s vámi vydrží klidně i několik generací.

železný plot

Druhou variantou je pořídit si klasický železný plot. Tato varianta se oproti té předešlé liší v mnoha ohledech. Prvním a asi největším rozdílem, je pořizovací cena. Drátěné ploty jsou podstatně levnější, nicméně za sníženou cenu zaplatíte i menší bytelností a průhledností. Tento typ plotů sice váš pozemek ohraničí, nicméně drátěná oka není problém přeštípnout. Taktéž není problém plot přelézt. Dokonce ani vaše soukromí tento plot neuchrání – přes železná oka, jde všechno vidět.

Poslední variantou je dřevěný plot. Ten se v mnoha ohledech a vlastnostech podobá tomu železnému. Rozdílný je pouze využitý materiál.