Technika

Technika je něco, co ovlivňuje v dnešní době každého a nemá cenu se hádat, jestli někoho méně, či více. Ačkoliv některé z našich rodičů a prarodičů spíše zneklidňuje, protože si pod tímto slovem představí nějakou moderní vymoženost, ale tak tomu není.  Slovo technika pochází z řečtiny a překládalo by se jako řemeslo nebo umění, což znamená, že za techniku by se dal považovat i nějaký kamenný nástroj, který lidem jedné doby nejspíše dost usnadňoval život a hlavně se postupně vyvíjel.
 rezavý stroj.jpg
Ale samozřejmě, že se doba mění a jde kupředu. Dneska pro nás technika znamená více, než nějaké usnadnění. Ovlivňuje všechno a všechny, protože se snaží vylepšit veškerou lidskou činnost a dovést ji k dokonalosti, abychom mohli všechno ovládat co nejjednodušeji a snadněji. To je právě ten důvod, kvůli kterému se starší generace bojí, jinými slovy se bojí, že přestaneme uvažovat.
Avšak moderní stroje, kterých se někteří bojí, nejsou pořád tak dokonalé, aby se obešla bez lidské obsluhy.
 mokroskop biologie.jpg
Už od samotného vzniku bylo jasné, že se každý lidský krok bude vyvíjet a taky se tak stalo. Kupříkladu jenom obyčejné psaní. Začali jsme na hliněných destičkách a teď je všechno elektronické, rychlejší a hlavně ekologičtější. Nemusí se vyhazovat takové množství papíru nebo jiného materiálu na psaní, takže šetří naše stromy. To je rozhodně jeden z důvodů, proč si říct, že ten posun je vlastně skvělý, ale těch důvodů je mnohem víc. Třeba i to, že usnadňuje život lidem s postižením nebo že s její pomocí můžeme přijít na zárodky nemocí a začít s okamžitou léčbou, kterou bychom bez techniky také neznali.
 
Technologie a technika se bude stejně, jako lidé neustále vyvíjet a zdokonalovat. Nikdy nebude lepší než člověk, který jí upravuje, vždy budeme o krok napřed, protože žádný vynález nebude schopen vynalézat další věci. Od toho je tu člověk.

4.4/5 - (17 votes)