Sen o bydlení ve vlastním

V době sňatku už mají novomanželé rozhodnuto, kde budou společně bydlet. Pokud jako první společné bydlení zvolí podnájem, je jen otázkou času, kdy se budou ohlížet po nějakém svém vlastním bydlení. Pokud chtějí koupit byt nebo začít stavět vlastní dům, brzy zjistí, že otázka financí je může zastavit a na vysněné bydlení nedosáhnou.

Pomoct mohou v některých případech rodiče, pokud jsou movití nebo mohou pomoct s darováním vlastního pozemku. Ale většině novomanželů nezbude než požádat o hypotéku.

Je bláhové se domnívat, že vám někdo dá hypotéku bez dokládání příjmů. Banka by asi brzy zkrachovala, kdyby si nezajistila, aby klienti spláceli své půjčky, takže chcete-li bankovní hypotéku, musíte splňovat kritéria banky pro její schválení. Existují i nebankovní hypotéky, u kterých musíte ručit nemovitostí, a mají mírnější kritéria pro získání než bankovní hypotéky.

stěhování

Plánujete koupit byt nebo začít stavět vlastní rodinný dům? Bez hypotéky to pravděpodobně nepůjde. Je víc než vhodné, dobře zvážit, zda máme možnosti a schopnosti dlouhodobé závazky splácet. Je třeba se pojistit pro případy nemoci apod.

Pořídit si vlastní bydlení, ale není jedinou z možností, jak bydlet a nemuset se stěhovat z podnájmu do podnájmu. Existují i městské byty, na které je třeba se co nejdříve po dosažení osmnáctin zapsat do pořadníku. Anebo družstevní byty, kde se stáváte členem družstva. Pokud budete řádně splácet nájem, tak z městského ani z družstevního bytu vás nikdo nevyhodí. V těchto bytech mohou dál bydlet i vaše děti, tzn. dají se dědit.

bydlení

Mít vlastní bydlení je snem mnoha rodin, takže není divu, že kvůli jeho získání se lidé často upíšou k dlouhodobým hypotékám. Pokud se někdy dostanete do finančních problémů a nezvládáte splátky splácet, řešte své problém ihned s bankou, ať se vyhnete nepříjemným následkům nesplácení, což je v konečném důsledku exekuce.