S nosičem kol na tažné zařízení k řece Otavě

Vychutnat poezii Jižních Čech můžete nejlépe buď pěší turistikou, nebo jízdou na kole. Pěšky toho ale moc neujdete, zatímco na kole máte možnost vidět víc v kratším časovém horizontu. Možná i proto je cyklistika tak oblíbenou rekreační činností, která láká každý rok bezpočet zájemců o trávení dovolené v tuzemsku.

Otava v Písku

Dopravit jízdní kola do tohoto regionu není vůbec obtížné, můžete využít služeb železniční přepravy a kola vézt jako spoluzavazadlo, případně ve formě úschovy kola během přepravy v nákladovém prostoru pro přepravování jízdních kol. Mnohem pohodlnější a hlavně flexibilnější je přepravování kol vlastním vozidlem – na nosiči kol na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni.

Velmi dobrou volbou je nosič kol na tažné zařízení, jeho hlavní výhody spočívají v tom, že během přepravy na kola stále vidíte ve zpětném zrcátku, jsou nízko nad zemí, takže se s nimi snadno manipuluje a zároveň je málo pravděpodobné, že je při nakládání či vykládce poškodíte, nebo způsobíte nějakou újmu na karosérii vozu.

náměstí ve Strakonicích

Vydejte se s námi na Otavu

Jihočeský region je poměrně rozsáhlý a vyplatí se jeho poznávání rozfázovat do více dílčích částí. Jednou z nich by se mohlo stát okolí řeky Otavy. Otava vzniká soutokem Vydry a Křemelné na Šumavě a právě odtud vede několik cyklotras, směřujících z Rejštejna do Sušice a k hradu Rabí. Tento úsek je velmi působivý, poměrně zalesněný a velmi vyhledávaný vodáky.

Od Sušice řeka meandruje v lučinaté krajině a vy si jí můžete vychutnat zejména za slunečného počasí jako překrásnou přírodní scenérii, protkanou četnými jezy, naučnými stezkami a místy, kde se psaly zejména husitské dějiny první poloviny patnáctého století. Doporučit vám můžeme navštívit města Strakonice, Horažďovice a Písek, zámek Štěkeň, Sudoměř, kde se odehrála slavná husitská bitva, anebo Putim, zobrazený v Haškově románu „Osudy dobrého vojáka Švejka“.