Ložnice pro kvalitnější spánek

Interiér skýtá mnoho příležitostí, jak si ho přeměnit k obrazu svému. Dekorace, pokojové rostliny nebo obrazy mohou ze zdánlivě obyčejného a nevýrazného interiéru vytvořit moderní galerii. Ovšem čím více věnujeme úsilí na přeměnu nejvíce frekventovaných částí domu (obývací pokoj, kuchyně), o to více zapomínáme na ty soukromé části domova, které jsou však neméně důležitou součástí. Jedním z nich je i ložnice, povětšinou vybavená ještě starým nábytkem s příslibem, že jednou si jí též vybavíte k obrazu svému. Přitom je to právě ona, kde trávíme nejvíce času a její vybavení může do značné míry ovlivnit, jak se zde budeme cítit. Jak tedy vybavit ložnici, aby se nám v ní dobře usínalo a ještě lépe probouzelo?

Kvalitní postel a matrace pro lepší spánek

polštářová bitva

Za nekvalitní spánek může povětšinou nekvalitní a možná už stoletá matrace, která už nějaký ten pátek čeká na svou obměnu. No jenže stále marně. Vy se nadále probouzíte s bolavými zády a nadáváte na proložená pera, místo abyste se konečně odhodlali a tu starou nepoužitelnou matraci už jednou pro vždy nechali svému vlastnímu osudu. Pořízení matrace je sice nákladnější záležitost, ale několikanásobně se oplatí. Rozhodně není zapotřebí vybírat ten nejdražší model, na který v obchodě natrefíte. Ba naopak někdy i matrace za pár stovek korun může sloužit, tedy za předpokladu, že je vybrána správně. Výběr je v tomto případě klíčový a je dobré se při něm obrátit na zkušeného prodejce. Ten vám pomůže s ohledem na tělesné proporce, indispozice a vlastní preference vybrat matraci přesně na míru.

Úložné prostory do každého interiéru

úložné prostory

Pokud ložnice přímo nesousedí s prostornou šatnou, je zapotřebí se zamyslet nad pořízením vestavěných skříní Sten-skrine, které nabízí dostatek úložného prostoru pro všechny vaše kousky šatníku. Jejich vnitřní uspořádání je ve vaší režii a tak si ho můžete nadefinovat dle vašich potřeb.