Proč se nehrnout do chomoutu

Svůj svatební den si promýšlí a sní o něm nejedna dívka již od svého útlého věku. Malé holčičky si představují, jak kráčí k oltáři v překrásných zářivě bílých šatech s dlouhým závojem, v ruce drží kytici a jejich kroky míří k tomu nejúžasnějšímu a nejkrásnějšímu a nejdokonalejšímu muži na planetě. Jak přibývají roky, tak tento sen dostává spíše reálnou podobu a některé si najdou takového partnera, který se do svatby moc nehrne nebo ji dokonce zcela odmítá.
novomanželské foto
Proč do toho, pánové, ne/praštit?
Ženy jsou hodně romantické a tak je pro ně naprosto samozřejmé, že si svou životní lásku chtějí vzít a vztah tak zpečetit nejen před zákonem, ale i před svým okolím. Pohled na svatbu a její důležitost je hodně odlišný od toho chlapského. Vztah bez papíru v žádném případě není horší než ten, na který máte úřední listinu, proti tomuto opravdu nic namítat nelze.
Nedůvěra v manželství jako zákonný svazek může být jedním důvodem, který mužům vadí. Obzvláště pokud už něčím takovým v minulosti prošli. Je pravda, že se do něčeho hnát, je zbytečné a už vůbec nefunguje tzv. tlačení na pilu.
Další možné obavy mužů mohou plynout i ze samého organizování a pak průběhu svatby. Nikde ale není psáno, že musíte pozvat sto lidí a předvádět se před všemi, malá, komorní svatba za přítomnosti rodičů a svědků určitě stačí, navíc nebude tak nákladná a ostatní o tom, co jste udělali, můžete jednoduše uvědomit rozesláním krátkého oznámení „byli oddáni“. V tomto případě to chce kompromis, a to z obou stran a ze svých představ trochu slevit.
ruce na květinách
Nevraživost v rodině nebo jiné vztahové problémy by neměly být důvodem, proč se nevzít. Všechno má svoje řešení a nechat do svého života zasahovat okolí a podřizovat se mu, je určitě chyba. Bohužel, dost častá mužská výmluva.
Pokud je ve vztahu nějaký problém nebo nevyjasněné věci, pak se rozhodně svatbou nevyřeší. Spousta vztahů existuje jen tak, bez „papíru“, jiné páry po letech, kdy už mají i děti, k tomuto kroku přistoupí z důvodů čistě praktických, tedy stejné jméno, sdělování informací, které jsou v případě nutnosti sdělovány pouze rodinným příslušníkům, kvůli majetku apod.