Jak se rychle vytvarovat na léto

Přestože už máte léto za zadkem a doteď jste se jen flákali, pořád může být vaše postava štíhlá a vytvarovaná. Ačkoliv nepočítejte s tímto ochráncem každý rok. S tím by vás poté pronásledovaly další nehezké výjevy na těle, jako je celulitida apod.
            Jedná se o HIIT trénink, neboli vysoce intenzivní intervalový trénink, který vám pomáhá spalovat za 30 minut o 25-30 % více kalorií než například běh. Jde o série cviků, které si poskládáte, a jejich opakování za sebou. Tento trénink může mít mnoho podob. Buď můžete cvičit venku například běh na 400 metrů, nebo doma různé cviky, které soustředíte buď na celé tělo nebo jeho části.
cvičení ve dvou
            HIIT trénink může vypadat tak, že máte za sebou třeba 4 cviky. Plank, dřepy, sklapovačky a angličáky. Těchto cviků budete dohromady od každého dělat například 4 série. Ze začátku si dobu cvičení nastavte například na 30 sekund a odpočinek 5-10 sekund. Pro ty, co mají rádi výzvy, můžete i určit čas na cvičení na 60 sekund a pauzu na 25-30 sekund. Takto opakujte minimálně po 4 sériích. Samozřejmě budete naprosto vyčerpaní a už se vám bude chtít do postele, nicméně pocit z tohoto cvičení bude mnohem výraznější.
            Zajímavé je, že spalujete kalorie i po konci cvičení. Jde totiž o nadměrnou spotřebu kyslíku, tedy EPOC. To vám zařizuje ono spalování i hodiny po tréninku. Samozřejmě se s tím spojuje i zvýšená potřeba bílkovin, kterou vám může dodat proteinový drink.
posilování břicha
            Časem můžete zkoušet další zajímavé cviky, může jich být víc a zajímavější. Samozřejmě počítejte s propocením trička během prvních pěti minut. Ale také zanedlouho viditelné výsledky. Pokud ale nehubnete a nevíte čím to je, tak se podívejte na svou stravu a upravte si jídelníček. I zdravé věci mohou škodit při hubnutí. Je třeba si hlídat kalorie, které každé jídlo obsahuje, stejně jako tuky a sacharidy.