Kdy vyžadovat stěhovací služby (nejen) v Praze

Zdá se vám cena za stěhování enormně vysoká a raději byste ušetřili tím, že si poradíte sami? V některých případech tomu tak skutečně je, kupříkladu nemá význam volat stěhováky pro přemístění několika krabic s věcmi, které snadno převezete několikrát osobním vozem na kratší vzdálenost. Kdy se tedy rozmýšlet, zda oslovit specialisty?

Je to moc daleko – každé stěhování na dlouhé vzdálenosti je snazší tehdy, provede-li se na jeden zátah. Stěhovací firmy mají k dispozici vozy, s nimiž se přeprava uskuteční najednou, a kdybyste se měli kupříkladu na vzdálenost pěti set kilometrů otáčet několikrát za sebou třeba s přívěsem za tažné zařízení nebo s menší dodávkou, nebude to rentabilní ani časově, ani finančně.

Je to moc těžké – přenášet na popruzích automatickou pračku nebo starožitnou skříň není jen tak, zaskočit vás mohou i dlouhé koberce, s nimiž se budete otáčet na schodišti v paneláku a zdvihat je do výšky. Každý není zápasník nebo kulturista a není trénovaný pro takové akce. Pokud si tohle uvědomíte, pak uznáte, že stěhováci mají své peníze opravdu zaslouženě vydělané.

kartonová krabice

Nedá se to rozebrat – rozebíratelný nábytek by se měl před stěhováním rozebrat nejen kvůli tomu, že to usnadní práci při přenášení, ale hlavně se tím zabrání jeho poškození ve spojích. Nebudou se viklat, nedojde k vytržení vrutů z desek, rozlámání spojovacích kolíků a čepů atd. Prodloužíte tím životnost vašeho nábytku velmi významně.

plastová přepravka

Pojištění – stěhovací firmy jsou pojištěné, je to běžný standard a tak se můžete spolehnout na tuto záruku u každého poškození vašich věcí, nebo u jejich ztráty.

Odvoz harampádí – stěhování může být skvělou příležitostí ke generálnímu úklidu v tom smyslu, že také zredukujete počet svých věcí na ty skutečně využívané a nezbytné. Proč mít doma spoustu předmětů, které vám jen překáží a ubírají životní prostor, když je můžete někomu darovat? A to, co nikdo nechce, s klidným srdcem vyhoďte, stěhovací služba v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ to odveze na sběrné stanoviště.