Je možné najít lásku přes internet stejně jako v reálném životě?

„Kdo si počká, ten se dočká.“ praví jedno naše přísloví. Ale copak jde, čekat věčně než o nás někdo projeví zájem a přitom se nám bude zamlouvat? Pokud jsme netrpělivý, tak nejde! Když se nám nedaří najít partnera přirozenou cestou, tak to bereme do vlastních rukou a zkoušíme štěstí na internetu. Založíme si profil, nahrajeme naše fotografie a pustíme se do psaní s jinými uživateli.
růžová klávesa
Ze začátku panuje nadšení, ale po nějaké době upadá, jelikož zjišťujeme, že ne každý chce vztah, a dokonce nás obtěžuje i nemravnými návrhy. A když máme opravdu na svou lásku velké nároky, na každém člověku najdeme nějakou chybu. Existuje i jiná varianta. Štěstěna se na nás usměje a možná získáme partnera pro život. Těch šťastných případů je málo, jelikož žijeme ve zrychlené době, kde se každý druhý člověk stará sám o sebe, a místo lásky volí přátelství s výhodami. Zajímavé je, že takhle nastavené to mají více muži než ženy. Asi díky tomu, že muži jsou od přírody lovci, kteří preferují svobodu a neradi se vážou.
Tatoproblematika panuje jak v reálném životě, tak i na internetových seznamkách a věřím, že tohle je přesně ten důvod, co lidi odrazuje. Jako každá věc, i randění přes internet má své světlé i temné stránky ajenom na nás záleží, jak se k tomu postavíme.
online seznamování
Ale můžeme být v klidu. Ani ve společnosti to není žádný med. Najdeme zde i osoby, které se vám nebojí navrhnout, to, co by vám napsali prostřednictvím virtuálního světa.
Otázkou zůstává, zda lze najít muže či ženu na vztah stejně jako v reálném životě? Osobně si myslím, že lze, jen je to o něco komplikovanější než „naživo“, protože toho člověka nevidíme a nevíme co má doopravdy za lubem. Proto je důležitá opatrnost. Především je důležité stanovit si určitémeze, protože ne všechny aplikace mají funkci rozpoznání obličeje, a pokud se rozhodnete hledat lásku touto cestou, tak jedině s obezřetností.