Jak snadno získat hypotéku na pozemek

Máte v plánu postavit si dům, ale odrazují vás mnohdy až příliš tvrdé podmínky bank pro získání hypotéky na pozemek? Při žádosti o úvěr u banky vás čeká spousta úskalí, zádrhelů, požadavků ze strany banky, což může být dosti vyčerpávající a mnohdy v závěru po absolvování takovéto dlouhé cesty zjistíte, že vlastně na vámi požadovaný úvěr nedosáhnete, a banka tak vaši žádost zamítne a smete ze stolu. Co teď, smířit se s tím? Existuje i jiné řešení – obrátit se na nebankovní instituci.

auto u domu

Problém stoupajících úrokových sazeb
Největším problémem posledních měsíců u hypotečních úvěrů jsou stoupající úrokové sazby, což bohužel znemožňuje čím dál většímu okruhu lidí dosáhnout na jimi žádanou výši úvěru. Úrokové sazby stoupají poslední měsíce stejně rychle jako rtuť teploměru v létě, a pořízení nemovitosti se stává čím dál více obtížnějším procesem pro mnoho lidí.

Ovšem vysoké úrokové sazby nejsou to jediné, co žadatele o úvěr na nemovitost trápí. Je to také maximální procentuální výše, ve které jsou banky ochotny dávat lidem hypotéky. Na možnost 100%ního úvěru už dnes nenarazíte a i ve výši 90% dávají banky úvěry pouze v omezeném množství. Tudíž pak většina žadatelů o úvěr získá jen 80% kupní ceny a zbytek musí doložit z vlastních zdrojů, což může být vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí dost velký problém.

silný stroj

Vydejte se při žádosti o úvěr na pořízení stavební parcely jinou, méně trnitou a hlavně úspěšnější cestou a zažádejte si o nebankovní úvěr. Získáte výhodnější podmínky, než u bank a možná také dosáhnete na vyšší částku, než by tomu bylo v případě žádosti u banky.

Za výhodnějších podmínek můžete váš úvěr na stavební parcelu získat také v tom smyslu, že lze takový to úvěr získat bez nahlížení do registrů. Vaše cesta za stavbou rodinného domu tak bude jako procházka růžovou zahradou.