Jak snadno získat hypotéku na pozemek

Máte v plánu postavit si dům, ale odrazují vás mnohdy až příliš tvrdé podmínky bank pro získání hypotéky na pozemek? Při žádosti o úvěr u banky vás čeká spousta úskalí, zádrhelů, požadavků ze strany banky, což může být dosti vyčerpávající a mnohdy v závěru po absolvování takovéto dlouhé cesty zjistíte, že vlastně na vámi požadovaný úvěr nedosáhnete, a banka tak vaši žádost zamítne a smete ze stolu. Co teď, smířit se s tím? Existuje i jiné řešení – obrátit se na nebankovní instituci.

auto u domu

Problém stoupajících úrokových sazeb
Největším problémem posledních měsíců u hypotečních úvěrů jsou stoupající úrokové sazby, což bohužel znemožňuje čím dál většímu okruhu lidí dosáhnout na jimi žádanou výši úvěru. Úrokové sazby stoupají poslední měsíce stejně rychle jako rtuť teploměru v létě, a pořízení nemovitosti se stává čím dál více obtížnějším procesem pro mnoho lidí.

Ovšem vysoké úrokové sazby nejsou to jediné, co žadatele o úvěr na nemovitost trápí. Je to také maximální procentuální výše, ve které jsou banky ochotny dávat lidem hypotéky. Na možnost 100%ního úvěru už dnes nenarazíte a i ve výši 90% dávají banky úvěry pouze v omezeném množství. Tudíž pak většina žadatelů o úvěr získá jen 80% kupní ceny a zbytek musí doložit z vlastních zdrojů, což může být vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí dost velký problém.

silný stroj

Vydejte se při žádosti o úvěr na pořízení stavební parcely jinou, méně trnitou a hlavně úspěšnější cestou a zažádejte si o nebankovní úvěr. Získáte výhodnější podmínky, než u bank a možná také dosáhnete na vyšší částku, než by tomu bylo v případě žádosti u banky.

Za výhodnějších podmínek můžete váš úvěr na stavební parcelu získat také v tom smyslu, že lze takový to úvěr získat bez nahlížení do registrů. Vaše cesta za stavbou rodinného domu tak bude jako procházka růžovou zahradou.

Jak snadno získat hypotéku na pozemek
Ohodnoťte příspěvek