10. pravidel, jak výhodně prodat nemovitost

Trh s novými i staršími nemovitostmi v minulém období velmi rychle rostl a stoupaly i ceny bytů a domů na prodej. Největší nárůst zaznamenaly velká města v čele s Prahou, kde se požadované částky za nemovitosti, vyšplhaly do závratných výšin.  Nyní však prodejní ceny dosáhly svého maxima a začínají na některých místech pomalu klesat.
město český krumlov
Přesto jejich tržní cena v mnohých lokalitách neodpovídá odhadní ceně banky. Zároveň se pravidla pro schvalování hypoték zpřísnila. Tím pádem hodně zájemců o koupi na hypoteční úvěr zkrátka nedosáhne. Zároveň s tím, jak ubývá lidí, kteří si mohou koupi dovolit, ubývá i příležitostí nemovitost výhodně prodat. Pokud se tedy chystáte prodávat nemovitost je nejvyšší čas, zamyslet se nad tím, jak prodej urychlit a zvýšit její atraktivitu.
Stačí k tomu pár jednoduchých tipů.
domy u vody

  1. Zvyšte osvětlení ve všech místnostech. Na osvětlení určitě nešetřete a raději si pořiďte osvětlení s co největší svítivostí.
  2. Nemovitost pořádně ukliďte. Zbavte se i prachu na parapetech a nepřístupných místech. Nezapomeňte očistit hlavní dveře u domu. Vstup do nemovitosti by měl zářit čistotou.
  3. Před příchodem zájemců pořádně vyvětrejte a rozsviťte všechna světla.
  4. Pokud máte v nemovitosti zařízení, které je již nefunkční nebo rozbité, raději se ho zbavte. V místnostech také nemají co dělat povadlé květiny, které mohou šířit nepříjemný zápach.
  5. Děti a domácí mazlíčky raději pošlete na procházku, aby dům, či byt nepůsobil dojmem přeplněnosti.
  6. Použijte aromalampy, vonné tyčinky nebo bytové deodoranty k provonění místností a zpříjemnění celkové atmosféry.
  7. Pokud není nemovitost delší dobu využívána raději zkontrolujte koupelnu a toaletu vždy spláchněte.
  8. Zahradu udržujte posekanou a upravenou. Nenechte na ní zbytečně povalovat nepotřebné harampádí.
  9. Pokud je to možné, nechte zájemce chvíli o samotě, aby mohli v klidu vnímat atmosféru nemovitosti a rozhodnout se o případné koupi.
  10. V žádném případě zájemcům nevnucujte své postoje a názory ohledně zařízení domu či bytu. Mohlo by je to od případné koupě odradit.

 most v Praze
Rozhodně je lepší s potenciálními kupci jednat o ceně a hledat řešení vhodná pro obě strany. Trh s novými byty se opět dal do pohybu, a tím logicky klesne zájem o starší byty a domy.  Cena starší nemovitosti by měla být úměrná ceně nové zástavby, nacházející se v okolí prodávané nemovitosti.