Chraňte vodní plochu před nečistotami

Koupě vlastní vodní plochy je dnes levnější než kdykoliv předtím. To však neznamená, že s ní nebudete mít celou řadu starostí a samozřejmě další vydání.

Chraňte vodní plochu před nečistotami

Je potřeba uznat, že i když všechno zdražuje, tak bazény jsou na tom v tomto ohledu pořád ještě dobře. Řeč teď ale není o klasických zapuštěných, respektive polozapuštěných typech, ale o nadzemních modelech. Zrovna ty jsou dnes mezi zákazníky nejpopulárnější, a není vůbec divu. Nejenže se dají sehnat opravdu levně, ale zároveň není kvůli jejich realizaci nutné rozkopat půlku zahrady. Vzhledem k tomu, že jsou nadzemní, je jasné, že se nezapouštějí do půdy. Negativem ale může být docela vysoký profil a tím samozřejmě i zhoršená estetika celého pozemku. S prvními letními paprsky ale na všechnu estetiku světa ihned zapomenete a budete rádi, že budete mít místo, kde se zvlažit.

Venkovní bazén

Není však všechno zlato, co se třpytí. I když jsou nadzemní modely docela levné, stále je nezbytné je udržovat čisté, respektive vodu, která se v nich nachází. A tak je nutné dokupovat různé přípravky, které slouží k jejímu čištění. V případě, že na tuto svou povinnost rezignujete, dlouho si koupání užívat nebudete.

Naštěstí existují i docela levné, zároveň však dostatečné účinné přípravky, které vaši vodu ochrání. Jedním z nich jsou i chlorové tablety do bazénu. Nejenže skutečně fungují bezvadně, ale dokonce se i dobře dávkují. A to mnohem jednodušeji než třeba u tekutého chlóru, kde jsou již potřeba trochu zkušenosti. Chce to však mít speciální plovák, se kterým aplikace bude ještě daleko jednodušší. Prostředek tohoto typu funguje po několik dní, kdy bude potřeba přidat další dávku. Není dobré na to zapomínat, jinak se voda brzy stane nepoužitelnou a bude potřebná její výměna.

Voda

Ne každý ale holduje chlóru. Jsou lidé, kterým nevoní, ba dokonce způsobuje jejich pokožce nepříjemné ekzémy. V takovém případě není problém sáhnout třeba po aktivním kyslíku, respektive mořské soli se solonizační jednotkou. Mějte ale na paměti, že jde o dražší způsob dezinfekce než výše zmíněný chlór.