Aplikace pro cestovatele

Pokud milujete cestování, máte proti starším generacím výhodu, protože dnes už nemusíte chodit s mapou, slovníkem a informační knihou. Stačí Vám prostě jen pár skvělých mobilních aplikací, které máte uloženy v mobilu. Mnozí lidé se ovšem nenaučili tyto aplikace využívat, protože často ani netuší, co vše současné chytré telefony dokáží. Pojďme si představit 10 aplikací, které by měl mít k dispozici každý cestovatel.
focení moře
1.      Sygyc – skvělá databáze map pro ty, kteří cestují autem. Lze ji stáhnout a používat i v místech, kde není připojení na internet. Nabízí také navigaci, například, kde je nejbližší čerpací stanice apod.
2.      TripAdvisor – cestovatelské vědomosti na jednom místě. Přesné hodnocení hotelů, restaurací, atrakcí, památek. Velmi přehledná.
3.      Citymapper – pokud hodláte využívat na cestách městskou hromadnou dopravu, zde najdete podrobné informace o dopravě v jednotlivých městech.
4.      Uber a Taxify – Aplikace, která Vám usnadní placení přepravy. Nemusíte se trápit, jaká měna v dané zemi je.
5.      Booking/Airbnd/Agoda – tři mobilní aplikace, které jsou nejvyužívanější, pokud člověk hledá ubytování.
6.      Showaround – tato aplikace sdružuje lokální obyvatele, kteří rádi turisty provedou po požadovaných místech. Mnozí dokonce tuto službu vykonávají i zadarmo.
ikony na mobilu
7.      GasBuddy – aplikace, která je důležitá pro ty, kteří cestují autem, nebo si vůz hodlají pronajmout. Díky ní vystopujete nejlevnější benzín ve Vaší blízkosti, stačí zadat GPS směrnice.
8.      WiFox – naprosto jedinečná aplikace, když na letišti chybí volné připojení na internet a vy máte ještě hodně času. Zde jsou shromážděny hesla Wi-Fi sítí na letištích po celém světě.
9.      XE Currency– pokud cestujete po exotických zemích, pomůže Vám tato aplikace poskytnout informace o místních měnách včetně přepočítání do Vaší standardní měny.
10.  Splittr– Pokud cestujete ve velké skupině, obvykle jeden zaplatí to, ten pak ono. Sprittr Vám pomůže s rozdělováním nákladů. Jedná se o multiměnovou aplikaci.