Alergie poslední dobou mezi lidmi jen kvete

Poslední dobou se objevují čím dál tím více alergici a to již v poměrně mladistvém věku. Není to ovšem jen na rostliny, trávu, zvířata, ale projevuje se citlivost na roztoče, plísně a další alergeny, se kterými jsme úplně běžně obklopeni každý den. Bohužel především ve svých domovech. Roztoči dokážou pěkně potrápit. Především nejsou viditelní pouhým okem, takže je to boj s prakticky neviditelným drobným členovcem. Oni jako samotní zase až tak nebezpeční nejsou, ale spíš jejich sekrety a výměšky, ve kterých se vyskytují alergeny. Alergie se pak projeví podobně jako rýma, zánět spojivek, průdušek, ale projeví se klidně i atopický ekzém.

sada na mytí podlahy

Cesta jak jim zabránit bydlet v našich domácnostech

Tak na to úplně návod neexistuje. Nemůžeme je úplně odstranit z našich domovů, což by bylo úplně to nejlepší, ale alespoň můžeme proti nim bojovat a udržovat naše společné bydlení v únosné rovině. Především k tomu přispějeme správnou volbou nábytku, různými přístroji, které budou bojovat za nás a vytvářet protialergický domov. Bez důkladného úklidu to nepůjde. Tím se ale i podstatně sníží spotřeba léčiv, které musí nemocný člověk užívat.
brýlatá uklízečka

Na co se zaměřit především:

          Podlahy a povrchy by měly být hladké a nejlépe z přírodního materiálu. Spíš je lepší domácnost bez koberců, a pokud přece jenom nějaké chceme, tak menší kusy, aby se daly snadno vyprat nebo vyčistit.

          Matrace by měly být odolné vůči roztočům, navíc nejvhodnější volbou jsou přírodní materiály.

          Určitě je lepší se vyhnout předmětům, které zachytávají prach.

           Nejsou vhodné ani péřové pokrývky nebo polštáře.

          Lůžkoviny by se měly pravidelně větrat, alespoň 15 minut denně.

          Pravidelný úklid a stírání prachu je na místě.
průhledný vysavač

Prach

Bohužel ani doma se mu nijak neubráníme. Domácí prach je v podstatě směsice organických a anorganických složek. Mohou obsahovat textilní vlákna, plísně, pylová zrnka, šupinky lidské kůže, hmyz a jeho výkaly, roztoče a jejich výměšky a existují další možnosti. Výborné je pořídit si čističku vzduchu, která bude bojovat společně s námi za hezký, čistý a bezproblémový domov.