Vsaďte na kvalitu značkových autožárovek H7

Provozování vozidla závisí na mnoha článcích řetězu a jeho jednotlivé dílky musí do sebe vzájemně zapadat – běh motoru, stav podvozku, autoskel, karosérie, brzdové soustavy, pneumatik a světlometů. Poslední tři zmiňované články jsou naprosto zásadní pro bezpečnost provozu a mají také nejsilnější vliv na nehodovost způsobenou technickým stavem vozidla.osvětlená silnice v noci
Zpřísnění technických kontrol STK a zkrácení intervalů na dva roky mělo být opatřením ke snížení počtu dopravních nehod způsobených zvláště automobily staršího data výroby. Poměrně se však míjí účinkem, neboť závady na pohonné soustavě, karosérii a podvozku nemají na počet nehod zásadní vliv. Selhání brzd je také spíše ojedinělým jevem a sjeté pneumatiky si dnes ve vlastním zájmu ohlídá většina řidičů. Co se však dodnes opomíjí, jsou světlomety. Mnohým z nás totiž stačí pouze zrakový vjem, zda žárovka svítí, nebo ne. Vymění ji za novou a příliš se nezajímají, za jakou.

Více světla znamená více bezpečnosti

Výrobci autožárovek jsou výrazně omezeni hraniční hodnotou světelného toku, který nesmí být překročen kvůli oslňování vozidel jedoucích v protisměru. Jistě, že by dokázali vyrobit silnější zdroj, ale právě provoz v obou směrech to znemožňuje. Musí tedy zohlednit jiné faktory, které zlepší viditelnost a zajistí vyšší jízdní komfort. Jsou to především vyšší jas, kontrast a barva světla.provoz na dálnici před západem slunce
Těmito vlastnostmi se mohou pochlubit jen některé typy autožárovek H7 Lightpark od značkových producentů. Jsou to například Bosch Plus 120 Gigalight, Osram Nightbreaker Laser, Osram Cool Blue Intense, nebo Philips X-treme Vision.
Jízda s těmito modely je příjemnější a hlavně bezpečnější, řidič získá větší přehled, co se děje před vozidlem, zlepší se i periferní vidění a může včas zareagovat na blížící se nebezpečí zprava na nepřehledných křižovatkách, v zatáčkách, a při předjíždění cyklistů a chodců.