WhatsApp, Viber nebo Kik?

Již dávno odzvonilo té době, kdy jediným komunikačním online prostředkem byla elektronická pošta, čili email. Díky tomu, že přišly chytré telefony, se postupně začala šířit online mánie prostřednictvím komunikačních aplikací. Není se tedy čemu divit. Navíc, do té doby bylo nejen psaní či posílání fotografií a obrázků zdarma něčím nereálným. A to, že by bylo možné takto komunikovat s celým světem bylo spíše ideou.
aplikace na displeji

V dnešní době je to zejména pro mladší generaci samozřejmostí. Je ale dobré mít na paměti, že na prvním místě by měla být opatrnost. Před tím, než začnete používat jakoukoliv aplikaci, měli byste o ní vědět mnohem více informací než to, že se dá přes ní komunikovat zdarma. Rozhodně platí, že byste nikomu neměli sdělovat své osobní údaje a měli byste zvážit, s kým budete a nebudete komunikovat. Jsou i tací, kteří dokonce disponují více online aplikacemi pro komunikaci nejen s přáteli, ale také rodinou. Možná si říkáte, pro co se tedy v takové situaci rozhodnout .

Taková aplikace WhatsApp patří mezi ty nejrozšířenější a nejpoužívanější online komunikátory vůbec. Jediné, co je pro využívání této aplikace potřeba je chytrý telefon, který bude mít internetové připojení či data. Samotná aplikace je zdarma. Díky aplikaci WhatsApp je umožněno volání zdarma, sms zdarma a také posílání obrázků zdarma. Má tedy spoustu příznivců. Je umožněno dokonce přes aplikaci posílat videa nebo hlasové zprávy.
ruka s mobilem

Další oblíbenou aplikací je Viber. Ten byl jakýmsi předskokanem aplikace WhatssApp. Jeho popularita ale v posledních letech začala klesat, nadále je ale využívaným komunikačním nástrojem. Ptáte se, co vše vám může nabídnout? Rovněž odesílání textových a hlasových zpráv i videí. Využít je možné i různé smajlíky a ikony. Přes tuto aplikaci je možné komunikovat s lidmi po celém světě ale i s těmi, kteří mají stejné zaměření, zájmy nebo záliby.

Poslední známou aplikací je Kik. Ten u nás ale není tak rozšířený nebo tak populární jako ve světě. Má se ale čím chlubit. Díky této aplikaci je umožněno posílat textové zprávy nejspolehlivěji a hlavně nejrychleji. Vše je navíc velmi přehledné. Jedná se o jednu z velmi bezpečných online komunikací. Přátele můžete vyhledat z telefonního seznamu v mobilu i prostřednictvím přezdívky. Aplikace umožňuje ochranu soukromí a lze tedy upřednostnit přezdívku před jménem. Nabízí také možnost chatování s lidmi po celém světě.