Tipy, jak vybrat ubytování během Vašich cest

Lidé se dělí na dvě skupiny – buď se do zahraničí vydají jen s cestovní kanceláří anebo naopak rádi spoléhají sami na sebe a cestují tzv. na vlastní pěst. Přičemž druhá skupina musí celou cestu naplánovat do posledního detailu. Mezi nejdůležitější body pak patří doprava a ubytování. U dopravy je to jednoduché. Na základě zvoleného dopravního prostředku hledáte pro Vás nejvhodnější spoj přes specializované portály. V případě ubytování je možností vícero.
pokoj v hotelu.jpg

1)      Portál booking.com – nabízí nepřeberný výběr ubytovacích jednotek kdekoliv na světě. Předností jsou různé možnosti nastavení vyhledávacích filtrů. Můžete tedy hledat podle ceny, hodnocení, poměr cena/kvalita. Po pěti zakoupených pobytech máte navíc možnost být členem věrnostního programu Genius. K ničemu Vás nezavazuje, naopak nabízí slevy a výhodnější podmínky (např. storno atd.)

2)      Trivago – porovnává ceny hotelových pokojů, portál se vztahuje jen na hotely.

3)      Airbnb – poskytuje ubytování v soukromí. Máte na výběr z krátkodobého pronájmu celé nemovitosti nebo třeba jen jednoho pokoje. Taktéž má působnost po celém světě, nabízí ubytování všech druhů a svého času byl finančně asi nejvýhodnější. Bohužel vzhledem k jeho masivnímu rozšíření spousta měst začala s jeho regulací.

4)      Kempy – dnes jsou na vysoké úrovni, co se sociálního zařízení týče. Krom míst pro stany a karavany nabízejí i chatky, či sruby, přičemž některé mají i vlastní koupelnu.
auto u stanu.jpg

Ať už potřebujete jakýkoliv druh ubytování, porovnejte si ceny na jednotlivých portálech. Možností je dnes nespočet a pokud začnete cestu řešit s dostatečným časovým předstihem, máte vysokou pravděpodobnost, že seženete velmi hezké ubytování za přijatelnou cenu. Samozřejmě se nabízí i možnost přespání pod širákem, v autě či zkusit náhodně u místních lidí. Tento způsob noclehu už je určen ale jen pro ty nejotrlejší cestovatele.