Sledujte stav bazénové vody s pomocí testerů


Jestliže se vám stalo, že na přípravcích bazénové chemie k údržbě vaší domácí koupací nádrže rozhodně nešetříte a užíváte je s železnou pravidelností, a přesto se ve vaší nádrži objevil nežádoucí zelený zákal způsobený mikroorganismy, pak může být chyba v nesprávném dávkování těchto přípravků. Jen mechanicky nalévat přípravky či vhazovat tablety do bazénové vody totiž nestačí. Ať již využíváte kterýkoli z přípravků na údržbu bazénové vody, ať jde o bezchlorovou chemii či přípravky na bázi chlóru, tak k tomu, aby ve vaší vodě spolehlivě fungovaly tak, jak mají, je naprosto nezbytné pravidelně sledovat hladinu aktivního oxidačního činidla v nádrži a hodnotu ph bazénové vody. Bez znalosti těchto dvou základních ukazatelů se při údržbě bazénové vody a správném dávkování bazénové chemie v žádném případě neobejdete.
bazén před vilou.jpg
Ovšem abyste mohli hladinu oxidačního činidla (aktivní chlór, bróm kyslík) ve vodě spolehlivě a snadno sledovat, a abyste mohli bezpečně stanovit hodnotu ph vody v nádrži, neobejdete se bez spolehlivého pomocníka v podobě testerů bazénové vody. Ty sestávají z kapalného činidla, reagenční lahvičky, návodu a barevné škály. S jejich pomocí byste měli hladiny obou zmíněných parametrů v průběhu koupací sezóny sledovat vždy každých sedm až čtrnáct dnů a na základě na měřených hodnot následně upravovat dávkování bazénové chemie. Jedině takový postup vám zaručí, že se v dávkování nikdy nezmýlíte a vaše bazénová voda bude vždy jiskřivá přesně tak, jak o to stojíte.
červené plavky s puntíky.jpg
Navíc, díky tomu, že činidlo lze zakoupit také zvlášť v podobě náhradní náplně tak můžete kompletní testovací sadu pořídit pouze poprvé a posléze již jen doplňovat činidlo a návod, reagenční lahvičku či barevnou škálu můžete opakovaně využívat z prvního kompletního balení. Díky testerům, ale především výrazně ušetříte při dávkování bazénové chemie.