Poskytuje klasický dřevěný plot dostatečnou ochranu před zloději?


Není pochyb o tom, že nejdůležitějším úkolem jakéhokoliv oplocení je ochrana pozemku a všeho, co se na něm nachází, před zloději. Zdaleka ne každý je v tom však stejně dobrý. A jejich popularita rozhodně není dobrým ukazatelem toho, jak dobře tento úkol plní.

Mnoho lidí se totiž rozhoduje především podle ceny a vzhledu, nikoliv podle toho, jak dobrou ochranu poskytuje. Je však pravdou, že mnoho běžných zlodějů odradí prakticky jakýkoliv plot. Pokud však vyvinou jen minimální snahu, jsou často schopni jej bez větších potíží překonat.

klasický dřevěný plot

Je tedy vidět, že velmi záleží na tom, jaký typ plotu použijeme. Jedním z těch poměrně oblíbených je dřevěný plot pergoly-trutnov.cz. A není se čemu divit, koneckonců se jedná o časem prověřenou klasiku. Není také pochyb o tom, že pokud se dobře postaví, pak vypadá skutečně dobře. Navíc ani jeho cena není největší, alespoň v porovnání s některými jinými druhy.

Jen málokdo se ovšem ptá, zda je skutečně dostatečně účinný v ochraně před zloději. Nesmíme totiž zapomínat, že právě to by mělo být jeho hlavní funkcí. Právě podle ní bychom jej totiž měli posuzovat. To však v mnoha případech, jak již bylo zmíněno, není pro většinu lidí tím hlavním kritériem.

menší dřevěný plot

Problémem je zde samozřejmě fakt, že dřevěný plot se dá poměrně snadno překonat, a to bez ohledu na to, jak je postaven. I když je totiž vysoký a neprůhledný, stále se jedná o dřevo, a s tím je snadné si poradit. Pro jen trochu odhodlaného zloděje tedy nepředstavuje zvlášť obtížnou překážku.

Je tedy pochopitelné, že se doporučuje kombinovat i s jinými metodami zabezpečení, jako je například elektronické zabezpečení. Pomoci může také dobře vycvičený hlídací pes, avšak je potřeba si uvědomit, že i s ním si lze snadno poradit, například s pomocí otrávené návnady.

V každém případě však platí, že ať už máme okolo naší zahrady jakékoliv oplocení, není dobré spoléhat se pouze na něj. Čím více bezpečnostních systémů totiž instalujeme, tím více bude náš majetek v bezpečí. A o to tu jde především.