Jak se cestuje s vozem z půjčovny dodávek na dovolenou

Půjčovna dodávek vám vozidlo zajistí ochotně třeba i na dovolenou. Není tedy vůbec pravdivé tvrzení, že podmínkou pronájmu je odvoz materiálu při nákupech, stěhování, pořádání akcí, jako jsou vernisáže, výstavy, prezentace, oslavy či svatby, stejně tak počet najetých kilometrů nebo dokonce limitovaný rozsah oblasti, kde se můžete s vozidlem pohybovat.

Podstatné je vědět, že dodávky jsou v dobrém technickém stavu s platnými doklady a dálniční známkou, obdržíte je s plnou nádrží paliva, kterou pak musíte při návratu dotankovat. Musíte také dbát na šetrné zacházení a zajistit si vlastní pojištění, které vás jistí před případnými nehodami nebo škodami způsobenými v průběhu využívání vozu.

přepravní dodávka

Shrňme si tu základní body, které lze od cestování s pronajatou dodávkou očekávat:

Pojedete ve skupině a to je vždy důvod k zajištění zábavy již v průběhu jízdy, ovšem s ohledem na soustředění řidiče za volantem.

V řízení je vhodné se vystřídat častěji, je-li ve skupině více řidičů, jízda pak probíhá plynuleji i bez častých nucených přestávek.

Sedadla jsou uzpůsobena tak, jak tomu bývá v nákladních automobilech – jsou mnohem pohodlnější pro cestování na delší vzdálenost, v kabině je více místa na nohy, jde tedy o komfortnější jízdu.

jízda v tunelu

Velký zavazadlový prostor a případné připojení přívěsu umožňuje vycestovat se zavazadly, která byste v osobním autě stěží převáželi, např. nafukovací rafty, větší počet jízdních kol, polyetylenové kánoe na nástavbě přívěsu.

Snazší situace je i s parkováním. Mohou se vyskytnout situace, kdy parkujete v přírodě na vymezeném parkovišti jen pro několik automobilů, a bude tam prostě plno. Stává se to např. při ubytování v soukromých penzionech, v horských chalupách a v dalších terénech hůře přístupných, kam směřuje řekněme parta lidí v pěti autech a vejdou se tam jen tři.