Modré světlo jako strašák dnešní doby

Internet a všechny moderní vymoženosti obecně jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Činí náš život rychlejším, zajímavějším, zdánlivě sociálně naplněnějším a hlavně informovanějším. Technologie nás ale obraly o jednoduchost, jasnost, přehlednost a přímost našeho bytí, omezily reálné kontakty mez jedinci, rozvoj sociálního vnímání a dovedností nahradily nehmotnými přáteli. Obraly nás o přirozené střídání nedostatku a naplnění, nudy a vzrušení, posadily nás na jedno místo, na kterém můžeme pouze nastavit oči a uši a přijímat podněty. https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/podn%25C4%259Bty

Bolest hlavy

Aby člověk nepropadl tomuto nekonečnému uspokojení a nenechal se technikou ovládnout, musí vynaložit velké úsilí a vůli. Ovšem i když už omezíme trávení volného času v online prostoru, stejně nám mnohým zůstávají hodiny a hodiny, kdy náš zrak musí sledovat obrazovku počítače, tabletu či telefonu kvůli pracovním povinnostem. A zde už nezáleží na našem odhodlání, zde se člověk musí prostě přizpůsobit. Aby ale dopady technologií na naše zdraví byly co nejmenší, existuje řada pomocníků, kteří nám s tím pomohou. Od ergonomicky tvarovaných židlí, přes na míru nastavitelné stoly, podložky pod ruce i počítač, až po specializované osvětlení a sluchátka.

Brýle jako záchrana

No a mezi těmito produkty získávají postupně na významu i brýle pohlcující modré světlo. Tyto brýle se svými specializovanými skly omezují množství modrého záření, které prochází skrz obrazovku do našeho těla a může být příčinou časté nespavosti, bolesti hlavy, očí, rozmazaného vidění. Tyto brýle je vhodné nosit pravidelně při práci s jakoukoliv obrazovkou doma i v zaměstnání. Ale nebojte se, nejen na první, ale ani na žádný další pohled nikdo nepozná, o jaký typ brýlí se jedná, všechny mají krásný design, módní vzhled, průhledné čočky a nabídku různých barev obrouček. Na rozdíl od běžných dioptrických brýlí je také jejich pořizovací cena minimální, a navíc můžete využít celé řady slev, které e-shop nabízí. Pokud trávíte pravidelně delší čas před obrazovkou, zaměřte se na své zdraví a pořiďte si tyto brýle. Kvalitní spánek a zdravé oči Vám budou odměnou.