Eurovision 2019

Jedná se o pěveckou soutěž, ve které se zúčastní 42 zemí se svými pěveckými talenty, kteří byli vybráni v národním kole prostřednictvím hlasů fanoušků a porotců. Eurovision se letos bude konat od 14. – 18. května 2019-1. semifinále 14. května, 2. semifinále 16. května a finále 18. května 2019 v izraelském Tel Avivu.
koncert kytaristy
Hlasování probíhalo bezplatně prostřednictvím aplikace Eurovision song contest dostupné pro obě platformy do 21. ledna, zde jste mohli vybrat jednoho z osmi nejlepších zpěváků– Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pam Rabbit, Lake Malawi, Barbora Mochowa, Jakub Ondra, Jára Vymer.

Za Českou republiku vyhrála a bude reprezentovat v této soutěži skupina Lake Malawi v čele s Albertem Černým, který je také zakladatelem v roce 2013 v rodném Třinci.
Jedná se o indicko-popovou skupinu, která tvoří své songy v anglickém jazyce.
Pro tuto událost složili soutěžní klip s názvem,,Friend of a friend.‘‘
Ovšem hned po zveřejnění se místo chvály hrnula vlna kritiky nejen ze strany fanoušků, ale i porotců. Tento song je složen z velmi jednoduchého rytmického rytmu, který je doplněn jednoduchým se opakujícím textem. Hodně fanoušků uvádí na sociálních sítích a stěžují si, že čekali od něho mnohem více a ne takovouto práci, která je až poslechově otravná svým rytmem a textem. Přesto Albert Černý si stojí za názorem, že udělal maximum pro umístění a všem vzkázal neskutečný vděk za tuto možnost probojovat se do soutěže, která je vysílána po celém světě a má mnoho diváků a předvést svůj neobyčejný talent v plné kráse.
Naposledy jsme mohli potkat celou skupinu na komornějším koncertě v Rock Café Jablunkov 7.12.2018.
nahrávací studio
Popřejme tedy hodně štěstí a úspěchů za celou Českou republiku, aby znovu navázali na úspěšnost v minulém roce Mikolase Josefa a probojovali se tak do finále.
Nezapomeňte sledovat zanedlouho na televizních obrazovkách.