Chcete jíst zdravě? Kupte si parní hrnec!

Nejen zdravé ale zároveň chutné jídlo je snem spousty z nás. Ne vždy se ale podaří tyto kritéria skloubit tak, jak bychom si přáli. Řešením může být například vaření v páře, která je nejen rychlým ale i zdravým způsobem přípravy jídla bez tuku a k tomu všemu ještě za šetrných podmínek k potravinám i jejich vitamínům.

hrnec vroucí vody

Jestliže ještě stále vaříte ve starých hrncích a smažíte na pánvi, pak byste si právě vy měli rozhodně přečíst následující řádky, protože se v nich dozvíte, že něco takového jde řešit mnohem jednodušeji a hlavně rychleji. Věřte, že již nebude potřeba využívat hned několik sad nádobí. Bonusem je k tomu všemu navíc chutné a zdravé jídlo, které vám dokonce pomůže shodit přebytečná kila nebo odstranit zdravotní problémy, které vás už nějakou dobu trápí.
hrnce na sporáku

Parních hrnců navíc v dnešní době existuje celá řada . Jejich princip je navíc stejný. Do nádoby se vlije voda, která se zahřeje na bod varu. Pára utíká skrz sítka v jednotlivých patrech hrnce a díky tomu se postupně připravuje jídlo, které jste do něj vložili. Výhodou je například příprava několika jídel a to hned najednou. Nebude to navíc ničemu vadit. Současně tedy můžete připravit zeleninu, maso či dokonce ryby. V parním hrnci se ale také dají uvařit vajíčka, rýže nebo knedlík. Časovač vám navíc jídlo pohlídá, takže se vám určitě nestane, že by se něco připálilo. Pokud navíc během vaření dojde voda, lze ji jednoduše dolít.

Jestliže jídlo uvaříte, ale nebudete jej ihned konzumovat, stačí hrnec znovu zapnout a horká pára váš pokrm během velmi krátké chvíle přihřeje.

Ani čištění nebo údržba není nijak složitá. Plastové součásti jde totiž snadno mýt v myčce. Stohování, které je praktické, vám zajistí úsporné uložení.

Tento šikovný pomocník je velmi oblíbený a rozhodně se není čemu divit. V oblibě jej mají hlavně ti, kteří uznávají zdravý životní styl. Ceny hrnců se pohybují v řádech tisíců korun. Jejich pořízení není tudíž nijak nákladné. Efekt je rozhodně zaručený.