Proč se úspěch neodpouští?

Proč? Jednoduše proto, že závist je vždy silnější než přejícnost. Nebo si vaše závistivé kolegyně všimly, že máte dvojnásobek přesčasů, vaše projekty jsou úspěšnější a se své úkoly jste nikdy nezmeškala? To je nezajímá, váš šéf má na štěstí přehled. Takže již brzy můžete čekat nepříjemné pomluvy a řeči o tom, že mu tajně podlézáte nebo že máte na vyšších místech protekci.

analytička s pc

Úspěch druhých se nese jen velmi těžko, zvláště pokud je vaše okolí vůči svým výkonům nekritické a odmítá vidět čas, námahu a energii, kterou jste do své práce vložily. Nenechte se však znechutit, neposlouchejte zlomyslné řeči o kariéristce ani podobné nesmysly. Pokud vás práce těší a naplňuje a nechodíte si na osm hodin denně poklábosit ke kávě, děláte dobře.

Za úspěch se nestyďte

Malé každodenní vítězství v práci dokáže povzbudit, na velké úspěchy se však čeká i roky. A ne věru pasivně. Jde obvykle o systematickou dřinu, kdy máte za sebou mnoho nudných či nezáživných úloh, zkušenosti, které jste však takto nasbíraly se vám vrátí i s úroky.

Pokud patříte mezi cílevědomé lidi, nebojte se jít za svým cílem. Nenechte si vsugerovat, že pokud se vám daří v práci, znamená to automaticky, že určitě zanedbáváte manžela nebo děti. Tak jak jste v práci na 110 procent usilovnou pracovnicí, můžete být doma naplno milující manželkou a matkou.
veselé setkání

Úspěch jako zkouška

Máte pocit, že ztrácíte kvůli svým úspěchům nejbližších? Pokud se jedná o rodinu, tak pořádně přibrzděte a zamyslete se nad tím, jestli jste toho neobětovaly už dost. Vaši nejbližší by vás měli ve vašem snažení podpořit, vše má však své hranice, a chyba tentokrát může být skutečně na vaší straně.

Bohužel, častokrát vás úspěch může připravit i o přátele, kterýé jste považovaly za své nejbližší. Ne každé přátelství však vydrží takovou zatěžkávací zkoušku. Asi vaše přátelství nebylo přece jen tak pevné a hluboké, jak se zdálo.

Proč se úspěch neodpouští?
5 (100%)1