Dokončete úpravy úsporným osvětlením

Určitě jste i vy vynaložili nemalé úsilí k přestavbě vašeho domu nebo bytu. Určitě vás to stálo spoustu finančních prostředků. Tak to ale bohužel bývá. Jste si ale stoprocentně jisti tím, že jste udělali maximum pro to, abyste se i za rok usmívali nad snížením záloh za elektrickou energii na rok následující, které vám samotný dodavatel upraví? Přeplatek taky není úplně na škodu.
stropní osvětlení
Pořiďte si LED osvětlení, na kterém zásadně nešetřete. Možná že jste u všech vašich elektrospotřebičů hleděli jen na jejich spotřebu. V té to ale tolik nespočívá.
Proč jste například do úspory elektrické energie nezahrnuli úsporné reflektorové LED žárovky už mnohem dříve ? Nenapadlo vás je použít, nebo jste zapomněli? Nebo vám snad přišla investice do něčeho takového zbytečná?
Přeci nejste tak přízemní. Neříkejte, že vám při přestavbě nezbyla žádná koruna na osvětlení, které je ještě navíc úsporné. Snad si nemyslíte, že zůstanete u starého vzorce šetření elektrické energie. Budete snad i nadále zhasínat a rozsvěcovat stále dokola? Nebo nemáte v plánu svítit vůbec? Rozhodně to není dobré.
Měli byste začít přemýšlet rozumně. Je jasné, že vaše finanční výdaje nebyly malé, ale vy snad nechcete, aby se vám alespoň část z nich vrátila už do roka? Neříkejte, že by se vám něco takového nelíbilo. Právě díky LED osvětlení se vám toto přání splní. Vy budete moct svítit bez zbytečného zhasínání a rozsvěcování. Nemusíte ani sedět doma potmě nebo při svíčkách. Ani nebudete muset stále kontrolovat stav elektroměru, abyste zjistili, zda ubrat na rozsvěcení či ne. Pořiďte si tedy LED reflektorové žárovky a uvidíte, jak se otáčení velmi zpomalí. Bude vám to připadat, jako byste ani nesvítili. Rok navíc není ani tak dlouhá doba.
led trubice
Bude tedy více než rozumné, když se nad touto variantou úspory pozastavíte a hned ji nezavrhnete. LED osvětlení je jen pro vaše dobro. Nejde o to, abyste okamžitě zaplavili celý dům či byt LED reflektorovými žárovkami, ale můžete je aspoň vyzkoušet na ta místa, kde se svítí soustavně. Už jen tohle bude první krok k úspoře.

3.5
02